czwartek, 13 czerwca, 2024

Kronika 2013/2014

Kronika szkoły 2013/2013


Młodzież w działaniu – udział w szkoleniu


btm

 W październiku, w ramach  projektu MŁODZIEŻ W DZIAŁANIU,  odbywa się Miedzynarodowe Szkolenie  “Bi-Tri-Multi” w Zadarze (Chorwacja). Do udziału w tym szkoleniu zakwalifikowanych zostało tylko czterech nauczycieli z  Polski. Jednym z reprezentantów jest nasz nauczyciel pani Katarzyna Dymek Nowak.

Jest to kolejny krok na drodze rozszerzenia współpracy międzynarodowej na płaszczyźnie szkolnej .


Gdańsk- wyjazd klasy 3c


swieto

W dniach 9-12 października 2013 roku klasy 3c i 4b wraz z wychowawcami: Panią Katarzyną Dymek-Nowak i Panem Adamem Bednarskim była na wycieczce w Gdańsku. Podczas słonecznych chwil października mieliśmy możliwość zobaczenia przepięknego Trójmiasta. Była to już kolejna wycieczka z serii szlakiem stadionów budowanych na EURO 2012. Zobaczyliśmy min.: Stadion PGA Arena, Sopot i jego największą atrakcję – około pół kilometrowe molo (część spacerowa – 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej).

W porcie przycumowany był katamaran Romana Paszke, który na nim podjął próbę realizacji wyzwania: POBICIE REKORDU ŚWIATA W SAMOTNEJ ŻEGLUDZE WOKÓŁZIEMSKIEJ ZE WSCHODU NA ZACHÓD BEZ ZAWIJANIA DO PORTÓW I BEZ POMOCY Z ZEWNĄTRZ. TRASĘ TĘ POKONAŁO DO TEJ PORY JEDYNIE SZEŚCIU ŻEGLARZY. Trudno nie wspomnieć o wielu ciekawych atrakcjach jak np. Krzywy Domek, czy spacer brzegiem polskiego morza. Odwiedziliśmy też trzeci co do wielkości port w Polsce – w Gdyni, gdzie mogliśmy zobaczyć i zwiedzić Dar Młodzieży, Dar Pomorza i ORP Błyskawica – okręt muzeum. W Gdańsku spacerowaliśmy Traktem Królewskim, gdzie znajdują się min.: Brama Wyżynna, Dom Uphagena, Ulica Długa, Muzeum Bursztynu, Złota Brama, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Ulica Mariacka, Żuraw i liczne spichlerze. W Stoczni Gdańskiej widzieliśmy Pomnik Poległych Stoczniowców. Ponieważ pogoda nam dopisała i słońce towarzyszyło nam podczas realizacji każdego punktu programu mieliśmy wspaniały wyjazd.

zobacz zdjęcia>>>


Dzień Papieski – wolontariat


wolontariat

W ubiegłą niedzielę – 13 października 2013 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XIII Dniu Papieskim kwestując na rzecz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Organizacja i opieka Pani Danuta Krupa.

zobacz zdjęcia>>>


Staż zawodoznawczy


swieto

W dniach 7-8 października uczniowie klas 1ab i 4a uczestniczyli w stażu zawodoznawczym. Miejsce – Tychy – Wisła – Porąbka Żar.

zobacz zdjęcia>>>


Samorząd – Sprzątanie Świata


sprzatanie

Akcja „Sprzątanie świata” na stale już wpisała się w kalendarz wydarzeń naszej szkoły. W tym roku jednak przedstawiciele samorządu szkolnego zainicjowali nieco odmienną formę tego dnia. Otóż zaprosili przedstawicieli każdej klasy do sprzątania terenów wokół Ośrodka Hipoterapii w Grębałowie, w którym już od lat działa grupa wolontariuszy z naszej szkoły. Sprzątanie odbyło się jak zawsze dzięki pomocy Straży Miejskiej, która dostarcza worków na śmieci, zajmuje się ich wywozem – a zgromadziliśmy ich aż 50 tym razem! Ale tym nowym elementem akcji był to co nastąpiło po sprzątaniu – integracja uczniów różnych klas przy wspólnym ognisku i pieczonych kiełbaskach, które zafundował z tej okazji kierownik Ośrodka, pan Bogumił. Podsumowując, był to dzień, w którym łączyliśmy przyjemne z pożytecznym.

zobacz zdjęcia>>>


Akcja – Sprzątanie Świata


sprzatanie

Akcja “SPRZĄTANIE śWIATA” w naszej szkole odbyła się w piątek 20 września 2013. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami (od 6 lekcji) uczestniczyli w porządkowaniu  terenu w poblizu szkoły.   Koordynatorem przedsięwzięcia była pani Barbara Świst Wicher.

zobacz zdjęcia>>>


Święto 8 Bazy Lotnictwa Transportowego


swieto

W piątek 13 września 2013 roku Dyrektor Jerzy Kołakowski był gościem uroczystości obchodów Świeta 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Krakowie Balicach. W uroczystym apelu wziął również udział poczet sztandarowy Zespołu Szkół Elektycznych Nr 2.

zobacz zdjęcia


Rozpoczęcie roku szolnego – 2.09.2013


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 odbyło się w dniu 02 września 2013 r. o godz. 9;00 w małej sali gimnastycznej 203 (II piętro).

zobacz zdjęcia>>>