Targi szkół

W czwartek 20 lutego 2020 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych Nr 2 w Krakowie odbyły się XII Prezentacje Nowohuckich Szkół Ponadpodstawowych. Ofertę edukacyjną  naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021 zaprezentowali uczniowie: Piotr Kiszka, Krzysztof Szymański, Kacper Zawartka, Valeria Tovarovska, Mariusz Tkaczyk i Bartłomiej Rudzki pod opieką nauczycieli Artura Głowackiego, Krzysztofa Gazdowicza, Katarzyny Dymek-Nowak i Barbary Młyńczak. Wszystkich chętnych ósmoklasistów i ich rodziców serdecznie zapraszamy na dni otwarte ELEKTRYKA2 – 7 marca i 25 kwietnia 2020 r. .

Barcelona

W dniach 18-22 luty 2020 uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie przebywali na wycieczce w Barcelonie. Wyjazd został zorganizowany z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego, ale brali w nim udział również uczniowie klasy 2m. Był to wspaniały czas zwiedzania zabytków Barcelony, spełnienia marzeń związanych z pobytem na stadionie FC Barca, pogłębienia wzajemnych relacji, kształcenia umiejętności językowych, i edukacji poprzez podróżowanie. Uczniowie mieli możliwość podziwiać średniowieczną część Barcelony, arcydzieła architektury Gaudiego: katedrę La Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Battlo, miasto olimpijskie, miasteczko hiszpańskie, oceanarium, muzeum nauki. Byli też na wycieczce segway tour, hop on hop off bus tour i wycieczce statkiem. Duża ilość wrażeń i pozytywnych emocji uczyniła ten wyjazd niezapomnianym i wszechstronnie edukacyjnym.Opiekunowie: Z. Włodarczyk, A. Matras

Seminarium SEP – klasa 2b

Dnia 14.02.2020 roku uczniowie klasy 2b uczestniczyli w seminarium: Ogrzewanie elektryczne podczerwienią domów i mieszkań oraz zagadnienia fotowoltaiki – analiza kosztów. Program ochrony zdrowia w dobie zagrożeń wynikających między innymi z postępu cywilizacyjnego.Organizatorem seminarium był nowohucki Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich oraz Koło SEP przy Hutniczym Przedsiębiorstwie Remontowym.

III Skawiński Turniej Wiedzy Mechatronicznej

12 lutego 2020 roku uczniowie z klasy 4m w składzie Piotr Grabczyk, Aleksander Hessel, Piotr Kiszka, Krzysztof Szymański i Kacper Zawartka uczestniczyli w III Skawiński  Turniej Wiedzy Mechatronicznej.Turniej składał się z dwóch etapów – I etap – test wiedzy mechatronicznej. Do drugiego etapu praktycznego zakwalifikowało się 10 najlepszych.Aleksander Hessel został laureatem.

Wizyta uczniów z Licee Sully z Nigent-Le- Rotrou

W dniu 11.02.2020 odwiedziła  naszą szkołę 40 osobowa grupa uczniów z nauczycielami z Licee Sully z Nigent-Le- Rotrou, z Francji. Młodzież francuska, uczniowie szkoły o profilu elektroniczno- mechatronicznym, zobaczyli pracownie i labolatoria naszej szkoły, wymienili wrażeniami z przedstawicielami naszych uczniów, oraz rozegrali mecz piłki nożnej odnosząc zdecydowane zwycięstwo. Był to mile spędzony czas i zacieśnione międzynarodowe relacje, które mogą zaowocować współpracą szkół w przyszłości. Zofia Włodarczyk

Ferie z matematyką czyli Matematyczny Maraton Maturalny

W czasie ferii zimowych, uczniowie klas maturalnych uczestniczyli w MATEMATYCZNYM MARATONIE MATURALNYM – dodatkowych zajęciach  przygotowujących do egzaminu maturalnego z matematyki. Zajęcia odbyły się w pierwszym tygodniu ferii tj. od 3 do7 lutego 2020 roku, codziennie w godz. 8.00 – 12.00. Na pewno wysiłek włożony w rozwiązywanie złożonych problemów matematycznych przybliżył uczestników maratonu do sukcesu maturalnego. Wydarzenie zorganizowały nauczycielki matematyki Agnieszka Kosek, Agata Łysień i Barbara Młyńczak.

Park Trampolin – 1bg

Klasa 1 bg lubi być aktywna nawet zimą, dlatego 24 .01.2020 wybraliśmy się do Parku Trampolin. Duża dawka sportu oraz zabawy towarzyszyła nam przez cały czas pobytu w tym niezwykłym miejscu popracowaliśmy nad sylwetką, wzmocniliśmy mięśnie – wszystko pod czujnym okiem instruktorów. Niektórym kolegom zazdrościliśmy formy…. ale i potrafimy się też integrować z koleżankami ze szkoły sportowej.

Odznaka dla Zasłużonego Krwiodawcy w naszej Szkole

Pani Magdalena Konopacka będąca pracownikiem naszej Szkoły otrzymała Odznakę „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi II Stopnia” przyznaną przez Polski Czerwony Krzyż. Odznaczenie to przyznawane jest w dowód uznania za „najpiękniejszy dar humanitarny – bezinteresowne oddawanie krwi”. Pani Magdalena od wielu lat jest krwiodawcą i oddała już ponad 12000 ml krwi co daje 27 pełnych jednostek krwi ( jednostka krwi – 450 ml). W imieniu PCK odznaczenie wręczył Pan Antoni Cygan , zasłużony krwiodawca z Hutniczego Klubu Honorowych Dawców Krwi.Serdecznie gratulujemy wyróżnienia i życzymy dalszych sukcesów na polu krwiodawstwa.

Targi Szkół Zawodowych

W czwartek 23 stycznia 2020 roku na Targach Szkół Zawodowych w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie nasi uczniowie: Piotr Kiszka, Krzysztof Szymański, Michał Chuchmacz, Olaf Pułtorak, Patrycja Tochowicz, Kacper Kulka, Valeriia Tovarovska, Krystian Jaskólski, Mikołaj Orłowski i Mariusz Tkaczyk pod opieką nauczycieli Artura Głowackiego, Krzysztofa Gazdowicza, Antoniego Musiała, Katarzyny Dymek-Nowak i Barbary Młyńczak zaprezentowali ofertę edukacyjną  naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021. Stoisko ZSEl Nr 2 wśród innych prezentacji krakowskich zespołów szkół technicznych było z zainteresowaniem odwiedzane przez uczniowie starszych klas szkół podstawowych i ich rodziców.