Próbny egzamin maturalny

2-3 stycznia 2020 r. godz. 9.00-12.00 odbędzie się próbny egzamin maturalny. Data egzaminu klasa sala 2.01.2020 r. (czwartek) język polski 4a+4m4c4b 102104111 3.01.2020 r. (piątek) matematyka 4a+4m4c4b 102104111

Szkolenie dla rodziców „Zrozumieć nastolatka”

W dniu 12 grudnia 2019 roku odbyło się szkolenie dla rodziców ,, Zrozumieć nastolatka” zorganizowane przez Panią  pedagog Alinę Matras. O tym jak funkcjonują mózgi takich młodych ludzi , skąd się biorą poszczególne zachowania, jak sobie z nimi radzić, oraz jak wesprzeć młodych ludzi w tym niezwykle trudnym dla nich czasie tłumaczył  Pan Stanisław Bobula, psycholog, edukator. W szkoleniu uczestniczyli  rodzice uczniów klas pierwszych. 

Turniej e-sportu

W piątek 6 grudnia 2019r. odbył się II szkolny Turniej E-Sportu. Turniej był rywalizacją pomiędzy pięcioosobowymi zespołami, areną zmagań była gra komputerowa League of Legends. Zwycięzcami rywalizacji zostali uczniowie klasy 3cm Włodarski Jakub, Sewiło Maksymilian, Nowak Paweł, Kucharski Wiktor i Nowak Piotr. Kolejne miejsca na podium zdobyli II. drużyna w składzie: Kajta Filip 3d, Broś Daniel 3d, Sprynca Adrian 3d, Bugaj Oskar 1e, Broś Kamil 1e i III. Gumola Damian 1am, Bajorek Krzysztof 1e, Wilk Maciej 1am, Czekaj Jakub 1am, Chmielewski Maciej 1am. Turniej, zaangażował ponad 50 uczniów, służył integracji oraz stwarzał możliwość wymiany doświadczeń. Zorganizowali go uczniowie klasy 2d, działania koordynował Karol Majda. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele: Agata Łysień, Paweł Witczak, Jadwiga Jurczyk-Motyl, Agnieszka Kosek i Barbara Młyńczak.

Zajęcia integracyjne klasy 2c

5.12.2019 roku w ramach zajęć integracyjnych uczniowie klasy 2c spędzili aktywnie czwartkowe popołudnie w ZOLTAR PARKU. Zajęcia (laserowy painball, laserowa strzelnica,labirynt luster) były miłą odskocznią od codziennych, szkolnych obowiązków i pozwoliły spędzić miło wspólnie czas.

OLIMPIADA ZUS – „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.

Za nami kolejne wydarzenie w ramach Dni Przedsiębiorczości w naszej szkole – Olimpiada wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, w której w dniu 2 grudnia 2019 roku wzięło udział 11 uczniów klas pierwszych i drugich.  Etap szkolny olimpiady wyłonił czterech uczniów z największą liczbą uzyskanych punktów w teście, których prace zostały dostarczone do oddziału ZUS w Krakowie. Są to: Kamil Orłowski, Szymon Cygan, Daniel Rusek i Dawid Strzelecki, którym serdecznie Gratulujemy. O tym, czy będą startować w etapie wojewódzkim zdecyduje komisja ZUS, na podstawie uzyskanych punktów w teście na etapie szkolnym. Konkurencja jest duża, bo w olimpiadzie brali udział uczniowie z wielu szkół z całego województwa małopolskiego. Na najlepszych uczniów czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, a przede wszystkim indeksy i punkty w rekrutacji na uczelnie, z którymi ZUS zawarł porozumienie o współpracy. Trzymamy kciuki.

VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu”Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii.”

We wtorek 26.XI.2019 roku uczniowie naszej szkoły przystąpili do I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. Uczestnicy na etapie szkolnym mogli sprawdzić swoją wiedzę z najnowszej historii Polski lat 1970 -1992. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowali się Mateusz Nowak kl. 4b i Wiktor Kucharski kl. 3c. Podziękowania dla wszystkich uczestników konkursu i gratulacje dla zwycięzców.

Wolontariat – festyn rodzinny

Przewodniczący Rady III Dzielnicy Pan Piotr Moskała przesłał na ręce Dyrekcji Szkoły oficjalne pismo  informujące, że uczeń klasy 1e Kamil Cygan uczestniczył w wolontariacie podczas Festynu Rodzinnego „Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony”. Pomoc Kamila została  oceniona bardzo wysoko – jako wyróżniająca i stanowiąca wzorzec godny naśladowania.Gratulacje.

XIX Małopolska Konferencja Samorzadowa – odnawialne źródla energii w walce ze smogiem.

W dniu 25.11.2019 uczniowie klasy 1 bg uczestniczyli w XIX Małopolskiej Konferencji Samorządowej. Tematyka – Odnawialne źródła energii w walce ze smogiem. Oprócz wykładu na temat jakości powietrza w Krakowie i w strefie podmiejskiej, bliżej przyjrzeliśmy się źródłom zanieczyszczeń, dowiedzieliśmy się o programach ,, Czyste powietrze” i ,,Mój prąd”. Konferencja odbywała się w pięknej Sali Obrad im. Stanisława Wyspiańskiego w Urzędzie Miasta. Pod stropem podziwialiśmy fryz z okrągłymi tarczami i bukietami przewiązanymi wstęgami, na których wymienione są cnoty obywatelskie w języku łacińskim; na ścianie za mównicą zawieszony jest kilim z herbem miasta, godłami cechów oraz inicjałami prezydentów.

Ogród różany – Nowa Huta

Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek. 22 .11.2019 r. młodzież naszej szkoły brała udział w inicjatywie lokalnej pod nazwą Ogród różany rozproszony- nawiązującą do historycznych nasadzeń w postaci krzewów różanych. Uczniowie klasy 1bg i klasy 1e wraz z wychowawcami posadzili 200 krzewów czerwonych róż na skrzyżowaniu Alei Róż z ul. Żeromskiego. Wychowawcy- Beata Łatka , Wiesław Kucab Na alei Róż znów zakwitną róże Uczniowie posadzili 200 róż w Alei Róż