Wycieczka rowerowa

W dniu 18 września 2019 roku klasa 4b wzięła udział w wycieczce rowerowej do Tyńca. Opiekun Pan Dariusz Kotaba.

Targi ENERGETAB 2019

W dniu 17.09.2019 uczniowie klas 1bg oraz 3a, 3b odwiedzili coroczne  targi ENERGETAB 2019 w Bielsku Białej. Uczniowie wzięli udział w konkursach zdobywając liczne nagrody. Wzajemne rozmowy naszych uczniów z  przedstawicielami firm zaowocowały wymianą doświadczeń, oczekiwań obydwu stron dotyczących rynku pracy branży elektrotechnicznej.  Spotkania były okazją do nawiązania relacji w poszukiwaniu praktyki  oraz przyszłej pracy. ENERGETAB 2019 w pigułce – to największe w Polsce targi nowoczesnych  urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. Na targach zaprezentowało swoje produkty prawie 720 wystawców nie tylko z Polski, ale i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.  Ekspozycja targowa obejmowała następujące obszary tematyczne: przesył, dystrybucję i rozdział energii elektrycznej i cieplnej wytwarzanie energii elektrycznej i cieplnej elektrotechnikę i elektronikę przemysłową. To już była 32 edycja organizowanych przez ZIAD Bielsko-Biała SA. Targi ENERGETAB z roku na rok potwierdzają swoją rangę i niekwestionowaną wysoką pozycję w wydarzeniach branży energetycznej – są największymi i najliczniej odwiedzanymi targami w Polsce w tej dziedzinie. Warto przyjechać na ENERGETAB!

Spotkanie Samorządu

       W dniu 16. września 2019r odbyło się spotkanie  Samorządu  Uczniowskiego z Dyrekcją  i  Wychowawcami wraz  z Trójkami  klasowymi. Tematem spotkania były wybory do Samorządu Uczniowskiego, które odbędą się 26 września 2019 r. Przewodniczący Samorządu  przedstawił   terminarz  i Ordynację  Wyborczą.

Narodowe Czytanie

6.09.2019 nasza szkoła włączyła się (kolejny raz) do akcji popularyzującej czytelnictwo. Lekturą ósmej odsłony Narodowego Czytania były polskie nowele. Materiały promujące w naszej szkole to ogólnopolskie wydarzenie wykonali uczniowie klasy 2c.

Rozpoczęcie roku szkolnego

2 września 2019 na dużej sali gimnastycznej odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego. Przedstawiciele 7 klas pierwszych złożyli ślubowanie, a Pan Ryszard Mielnik wygłosił wykład inauguracyjny.

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020 odbędzie 2 września 2019 r. o godz. 9.00 na dużej sali gimnastycznej (sala 52 na parterze w prawo). Uczniowie klas pierwszych proszeni są o przybycie do szkoły na godz. 8.30. Wychowawcy będą na nich czekać przed szkołą. Uczniowie pozostałych klas przychodzą do szkoły najpóźniej na godz. 8.45 kierując się bezpośrednio na dużą salę gimnastyczną.

Warsztaty wakacyjne – MATEMATYK zrobi to lepiej!

Miło nam poinformować, że i w tym roku Małopolskie Stowarzyszenie Matematyczne KANGUR i Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie zapraszają uczniów starszych klas oraz absolwentów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum na WARSZTATY WAKACYJNE MATEMATYK zrobi to lepiej! realizowane w ramach projektu dofinansowanego przez Fundację mBank w dniach 21-23 sierpnia 2019 roku. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://matematykzrobitolepiej.blogspot.com oraz na plakatach i ulotkach.

Zakończenie roku

W dniu 19 czerwca zakończyliśmy rok szkolny 2018/19. Wyróżniający się uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a najlepsi odebrali stypendium dyrektora.