Dni przedsiębiorczości 2019

warsztaty_przedsiebiorczosci
Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek.

Pierwszym wydarzeniem spośród tych, które zostały zaplanowane w ramach Dni Przedsiębiorczości, był udział czterech uczniów klasy 2m w Kreatywnych Warsztatach Przedsiębiorczości XLX.
Uczestniczyli w nich Mikołaj Orłowski, Maksym Miernik, Mateusz Wtorek i Gabriel Wilczyński. Celem przedsięwzięcia było stworzenie uczestnikom warunków do przetestowania siebie samych w roli osób wchodzących na rynek pracy jako przedsiębiorcy. Ich głównym zadaniem było stworzenie pomysłu na biznes poprzez przejście przez 5 etapów, podczas których definiowali strategię rozwoju firmy, jej organizację, finansowanie i promocję.
Nasi uczniowie postanowili stworzyć symulację funkcjonowania firmy MECHA – EKSPERT specjalizującej się w systemach wykorzystywanych do tworzenia inteligentnego domu. Propozycje rozwiązań, które przedstawili potencjalni młodzi przedsiębiorcy z naszej szkoły na każdym etapie spotkały się z uzyskaniem przez nich najlepszych wyników przyznanych przez ekspertów – doświadczonych przedsiębiorców, którzy oceniali ich pracę. A konkurencja była duża. Symulacja prowadzenia firmy w tej formie jest dla ich uczestników pouczającym doświadczeniem. Istotnym aspektem warsztatów jest mimowolne pozyskanie praktycznej wiedzy na temat przedsiębiorczości, kształcenie umiejętności współdziałania w grupie i stosowanie zasad uczciwej konkurencji.