środa, 29 listopada, 2023
2022edukacja patriotycznawycieczki

“Śladami polskich bohaterów” – wycieczka klasy 1c

Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek.

W dniu 16 maja 2022 roku uczniowie klasy 1c wzięli udział w wyjściu do Parku Jordana i na Cmentarz Rakowicki, aby poszerzyć swoją wiedzę z historii Polski XX wieku. W Parku Jordana uczniowie dzięki ciekawemu wykładowi, który przygotował dla nich opiekun lepiej poznali sylwetki bohaterów narodowych represjonowanych przez władze komunistyczne w Polsce – Witolda Pileckiego i Jerzego Popiełuszki.

Na Cmentarzu Rakowickim uczniowie odwiedzili kwatery poległych i przeszli Aleją Zasłużonych. Zobaczyli pomniki poświęcone pamięci osób, które są związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości: Ofiar Hitlerowskich Obozów Koncentracyjnych, Ofiar Komunizmu, Pomordowanych na Wschodzie, Pomnik Partyzantów, Ofiar Pacyfikacji Dąbia oraz zapalili znicze w miejscu poświęconym upamiętnieniu ofiar I wojny światowej.

Uczestnicy wraz z opiekunem, aby udokumentować wyjście wykonali zdjęcia przy popiersiach Jerzego Popiełuszki, Witolda Pileckiego oraz przy pomniku i tablicy upamiętniających bohaterów poległych w drugim dziesięcioleciu XX wieku.  Opiekun mgr Artur Pietrzyk.

Imprezy w Krakowie