Problem okresu dorastania w kontekście funkcjonowania współczesnej rodziny – konferencja.

konferencja
Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek

      Dnia 04 marca 2020 w godzinach 9:00 – 15:00 w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 2 w Krakowie odbyła się konferencja dla dyrektorów, pedagogów, psychologów i nauczycieli  „PROBELM OKRESU DORASTANIA W KONTEKŚCIE FUNKCJONOWANIA WSPÓŁCZESNEJ RODZINY”. Była to jubileuszowa, dziesiąta konferencja dotycząca rozwoju nastolatków w świecie przemian społeczno – kulturowych. Tegoroczna konferencja zorganizowana została, po raz trzeci,  we współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 4.

     Wykładowcy, dr Marek Kaczmarzyk, mgr Marek Gaworek, mgr Stanisław Bobula oraz mgr Magdalena Sękowska zaprosili słuchaczy do refleksji jak na rozwój młodych ludzi wpływają przemiany związane z rodziną i coraz słabsze kompetencje rozwiązywania sytuacji trudnych, jakie są zyski i straty w konflikcie pokoleń, jakie są zagrożenia i wyzwania w świecie nastolatków. Poruszono również zagadnienia dotyczące problematyki samouszkodzeń w okresie dorastania, typowych problemów zdrowia psychicznego, kryzysu relacji międzypokoleniowej. Bardzo ważnym elementem wykładów były wskazówki jak wspierać nastolatków w poszczególnych etapach adolescencji, i jaka jest rola nauczyciela.

     Konferencja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, udział wzięło ponad 120 osób z Krakowa i okolic. To, co najbardziej ucieszyło organizatorów, to prośba uczestników o kolejną konferencję w przyszłym roku.