Nowa Huta w pigułce. Gra miejska.

Drużyna przed muralem autorstwa Pana Łukarza Lendy na os. Handlowym 7 musi znaleźć 10 różnic pomiędzy oryginałem, a wydrukowaną kolorowanką.

W dniu 6 czerwca 2019 dziewięć drużyn z nowohuckich szkół uczestniczyło w grze miejskiej, której organizatorem była nasza szkoła. Tematem przewodnim były wybory 4 czerwca 1989 roku. Uczestnicy rozpoczęli od głosowania. Jak się okazało tym razem zwycięstwo Solidarności nie byłoby tak pewne jak 30 lat temu. Dlaczego? Z upływem lat zmienił się system głosowania. W 1989 roku należało na listach wyborczych wykreślać nazwiska kandydatów, pozostawiając tych na których chcemy głosować nie skreślonych. Po głosowaniu wyborcy wyruszyli na wędrówkę po Nowej Hucie biorąc udział w różnych imprezach.
Grę wygrała drużyna  reprezentująca Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w składzie: Sonia Świątek, Zuzanna Sarota, Maria Gołdasz, którą opiekowała się Pani Anna Pikor-Boczek. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Sebastian Gąsiorowski, Karol Węc, Kupiec Bartłomiej pod opieką Pani Danuty Limanowskiej-Cupiła zajęła 3 miejsce.
Dzięki wsparciu realizacji przez Radę Dzielnicy XVIII nagrody otrzymali wszycy uczestnicy gry.