środa, 29 listopada, 2023
2022ekologiakonkursyslider

Międzynarodowy Dzień Ziemi. Gra terenowa.

Grupa uczniów z nauczycielem nad Zalewem.
Więcej zdjęć? Kliknij w obrazek.

W dniu 22 kwietnia 2022 roku obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tegoroczne hasło: Inwestujmy w naszą planetę. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się gra terenowa Gra prowadziła do sześciu stacji na których czekało na uczniów inne zadanie do wykonania. Za poprawne wykonanie zadania uczniowie otrzymywali mapkę z zaznaczonym punktem i podpowiedzią, gdzie mają kierować się dalej.

W grze brali udział uczniowie klas pierwszych i drugich. Początek zaplanowano na sali gimnastycznej. Zadaniem uczniów było pokonanie toru przeszkód. Następnie na dziedzińcu szkolnym należało posegregować śmieci, aby otrzymać informację o następnym punkcie na trasie, który został zlokalizowany nad zalewem nowohuckim. Zaplanowano tam trzy punkty:

Przy pierwszym, obok Domu Wędkarza, uczniowie odgadywali trzy zagadki. Na drugim, obok pomostu, należało odgadnąć łacińską nazwę rośliny Bellis, odnaleźć ją i zrobić jej zdjęcie. Trzeci punkt to siłownia otwarta nad zalewem, gdzie uczniowie mogli sprawdzić swoją kondycję. Z zalewu gra prowadziła z powrotem do szkoły. Tam w sali teatralnej uczniowie zmagali się z krzyżówką ekologiczną.

Najlepszy czas uzyskała klasa 2c – 34min, następnie 2d – 53 min i 1am – 58 min.
Dziękujemy klasom i nauczycielom za udział!

Organizatorzy: klasa 1d wraz z nauczycielem biologii Panią Dorota Sołtys.

Imprezy w Krakowie