ERASMUS +

W dniach 26-29 listopada br. w miejscowości Samsun w Turcji odbyło się szkoleniowe spotkanie nauczycieli w związku z realizacją projektu KA 229 „Prepare for future career” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus plus. W spotkaniu wzięli udział nauczyciele pięciu partnerskich szkół z Rumunii, Włoch, Litwy, Turcji i Polski. Z naszej szkoły w szkoleniu brały udział; p.dyr. Dorota Krawczyk, Zofia Włodarczyk (koordynator projektu), Beata Łatka.

Spotkanie poświęcone było omówieniu i organizacji zadań projektowych, planowaniu, i dystrybucji szczegółowych zadań partnerskim szkołom. Braliśmy również udział w warsztatach: ,, Narzędzia i zasady komunikacji”, ,,Możliwości Google Drive do efektywnej komunikacji”. Omówione zostały również sposoby oceny projektu i monitoringu.

Wyjazd do szkoły w Samsun to również okazja zobaczenia jednej z ponad stu na całym świecie szkół Uğur Okulları, założonych przez tureckiego biznesmena Enver Yucel, dla którego edukacja to najważniejszy problem, który należy rozwiązać na świecie, określając dziedzinę edukacji jako obszar odpowiedzialności społecznej w zakresie tego celu.

Uczestnicy spotkania zostali zaproszeni na oficjalne wizyty w Urzędzie Miasta i Dzielnicy, oraz mieli możliwość zwiedzić Muzeum Miasta, poznać jego historie, tradycje, kulturę, oraz wspaniałą turecką kuchnię.

Szkoleniowe spotkanie kadry nauczycielskiej w Turcji było bardzo udane i konstruktywne, wszystkie działania  w pełni wpisały się w założenia projektowe.