Internat zlokalizowany jest kilkaset metrów od budynku szkoły. Mieszkają w nim uczennice i uczniowie nie tylko z Elektryka. W pobliżu Internatu jest Szkoła Budowlana, Szkoła Sportowa Piłki Nożnej i Zespół Szkół Mechanicznych nr 3. To w najbliższym sąsiedztwie.

Bardzo blisko od nas jest również do Zespołu Szkół Budowlanych CHEMOBUDOWA Kraków, Zespół Szkół Gastronomicznych,XI LO, XII LO, Państwowa Szkoła Muzyczna,III LO, XVI LO,Zespół Szkół Ekonomicznych nr 2 i Zespołu Szkół HTS.
Mieszkają u nas uczennice i uczniowie szkół średnich wymienionych powyżej oraz wielu, wielu innych z dosłownie całego Krakowa.
Oferujemy zakwaterowanie w pokojach 2 i 3 ­osobowych. Na każdym piętrze znajduje się łazienka z prysznicami i kuchnia.
WycieczkaMamy salę sportu, świetlicę, salę komputerową z dostępem do Internetu i drukarkami.
Każdy wychowanek ma możliwość podłączenia się do Internetu w pokoju. Dla lepszego samopoczucia i komfortu młodzieży zezwalamy na posiadanie w pokojach lodówek i czajników elektrycznych.
W budynku obok znajduje się stołówka, w której można wykupić całodzienne wyżywienie.
Nasz Internat jest czynny 7 dni w tygodniu, w związku z czym mieszka u nas młodzież dosłownie z całej Polski; mamy wychowanków z Mazur, ze Szczecina i Przemyśla.
Opiekę nad młodzieżą 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu sprawuje wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Nasze wychowawczynie oprócz tego, że są świetnymi pedagogami, posiadają również przygotowanie do nauki geografii, języka polskiego, mają dodatkowe kwalifikacje do nauczania języka angielskiego, logopedii czy też pracy w szkolnictwie specjalnym.
To grono, które oddaje młodzieży całe swoje serce, wykazuje się ogromną cierpliwością i troską wobec wychowanków. Przez cały rok szkolny ssą organizowane atrakcyjne zajęcia, konkursy, wyjścia i prelekcje.
Panuje u nas wyjątkowa, ciepła i rodzinna atmosfera. Pracujące tu wychowawczynie są pedagogami z powołania. Każda z nich jest inna, każda wyjątkowa mająca wiele do zaoferowania swoją osobą.
W naszym Internacie nie ma zwyczaju otrzęsin dla klas I. Nie stresujemy nowych mieszkańców, nie straszymy. W zamian za to co roku we wrześniu zapraszamy ich na wycieczkę integracyjną na Kopiec Kościuszki.
W październiku wspólnie wybieramy Młodzieżową Radę Internatu, która razem z wychowawcami pracuje nad tym żeby żyło się lepiej, mieszkało jak w domu.
Listopad to wycieczka na piękny Cmentarz Rakowicki, poszukiwanie śladów Piłsudskiego w Krakowie i wieczór wróżb Andrzejkowych, a dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli poczuć się u nas jak u siebie, zabaw integracyjnych.
W grudniu nie moglibyśmy wymyślić nic piękniejszego niż wspólne Spotkanie Opłatkowe i wycieczkę późnym wieczorem na Targi Bożonarodzeniowe.
Styczeń ­ Turniej Internatu w Tenisie Stołowym oraz Mistrzostwa Szachowe. W lutym dyskoteka karnawałowa, a w marcu konkurs o tytuł Miss i Mistera Intelektu Internatu. Z końcem kwietnia zawsze żegnamy naszych drogich maturzystów podczas wesołych Przedmatur i trzymamy za nich kciuki cały maj.
Nie da się wymienić wszystkich konkursów, spotkań i wyjść. Niewątpliwą atrakcją dla naszych mieszkańców jest kilkudniowa wycieczka w góry, która stanowi nagrodę dla wyróżniającej się młodzieży. Za cały pobyt i wszystkie atrakcje płaci Internat :)
Każda mieszkająca u nas osoba to ktoś wyjątkowy, kto na długo zapada w naszą pamięć.
Możemy się pochwalić, że wśród naszych absolwentów jest szef kuchni restauracji Biała Róża: pan Łukasz Cichy, piłkarz Cracovii: Bartosz Kapustka czy też finalista programy You Can Dance: Seweryn Siębrzuch.

 
Nie jesteś pewien, że to miejsce jest dla Ciebie? Sprawdź!

Przyjdź i porozmawiaj z nami! Twoi rodzice obawiają się czy oby na 100% będzie Ci tu dobrze? Zaproś ich do nas! Z chęcią rozwiejemy ich wątpliwości!

Jeżeli nie możesz odwiedzić nas osobiście ­ zadzwoń!

12 6442313, 501013407 lub 693622804.

Odpowiemy na wszystkie pytania!
Możesz też napisać maila: internat.krakow@op.pl szkolne17@gmail.com rajska.kasia@gmail.com
W tej formie możesz też złożyć podanie o przyjęcie do nas na nowy rok szkolny. Wystarczy, że w mailu podasz swoje imię i nazwisko, imiona rodziców, adres zamieszkania, datę urodzenia, telefon oraz szkołę i klasę do której będziesz chodził.

Więcej informacji na:

Facebook
blog o ciekawych wydarzeniach w Internacie Pani Kasi Rajskiej

 

zobacz zdjęcia>>>