Centrum

kompetencje_zawodowe


Sprawdź

smog

Projekty

Niepodległość

Budżet Obywatelski

Praca MPK

nasze miasto

Zobacz

wirtulana wycieczka

bip

nasze miasto

Konkurs - Postaw na SłońceDrukuj

  • 20 listopad 2018

postaw na słońce - logo

Uczniowie klasy 3b :  Adrian Woda , Artur Góźdż,  Daniel Jurczyk,  Mateusz Nowak zakwalifikowali się do ogólnopolskiego konkursu  „Postaw na Słońce” edycja V 2018/2109.

 Ideą konkursu jest rozpowszechnienie wiedzy o  mikroinstalacjach OZE (Odnawialne Źródła Energii), czyli urządzeniach, pozwalających wytwarzać energię elektryczną we własnym zakresie na swój własny użytek. Szczególny nacisk położony jest  na fotowoltaikę, czyli technologie przetwarzania energii słonecznej na elektryczną.

Patronat nad konkursem sprawuje Szkolne Koło SEP – przewodniczący koła pan Mieczysław Skirło oraz odpowiedzialna za  Referat ds. Młodzieży i Studentów pani Anna Cichy. 

Matematyczna setkaDrukuj

  • 16 listopad 2018

2018-11-16 Matematyczna setka

Uczniowie klas pierwszych technikum naszej szkoły zmierzyli się z problemami matematycznymi oraz mieli możliwość wykazania się wiedzą z historii Polski oraz historii polskiej matematyki, startując w konkursie MATEMATYCZNA SETKA Z HISTORIĄ W TLE. Każdy uczestnik konkursu mógł zdobyć 100 punktów , 60 punktów za twórcze myślenie i umiejętności matematyczne, 40 punktów zawiedzę historyczną. Konkurs odbył się w piątek 16 listopada 2018r. Konkurs zorganizowały: Barbara Młyńczak, Agata Łysień, Katarzyna Dymek-Nowak i Jadwiga Jurczyk-Motyl

Wyjazd Samorządu uczniowskiegoDrukuj

  • 15 listopad 2018

2018-11-15 Wyjazd samorządu do Zakopanego


W dniach 14-15.XI.2018 Samorząd Uczniowski oraz przewodniczący klas ZSE Nr2 przebywali na wyjeździe organizacyjno - integracyjnym w hotelu "Murowanica" w Zakopanem. Uczniów reprezentowali: Dawid Bugaj z kl. 1d, Krystian Jaskólski, Mikołaj Orłowski, Valeria Tovarovska, Gabriel Wilczyński z kl. 1m, Maksymilian Sewiło z kl. 2c, Adrian Duda, Piotr Kiszka, Piotr Kurowski, Patryk Stefańczyk z kl. 3a/m, Bartosz Bańdura, Adam Serwański z kl. 3b, Paweł Górczak z kl. 4m. Uczniowie przygotowali plan działań i przedsięwzięć Ligii Samorządów oraz wykorzystali czas na rekreację i wycieczkę na Kopieniec Wielki.
Opiekunowie Alina Matras i Zofia Włodarczyk 

IV EDYCJA KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO Z MITOLOGIIDrukuj

  • 15 listopad 2018

2018-11-15 Ogólnopolski konkurs z mitologii

 

15.11.2018 uczniowie naszej szkoły ( z klasy 1c, 1m ,3m) brali udział w konkursie ogólnopolskim skierowanym do uczniów szkoły ponadgimnazjalnej. Musieli wykazać się dobrą znajomością mitologii greckiej i rzymskiej. Ogłoszenie wyników - 25.01.2019. Wszystkim - niezależnie od wyniku - gratulujemy.

Konkurs matematyczny ApoloniuszDrukuj

  • 15 listopad 2018

W czwartek 15 listopada 2018r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Edycja KonkursuOgólnopolskiego z Matematyki APOLONIUSZ. Jednoetapowy konkurs był dla uczniów możliwością sprawdzenia swoich umiejętności i co ważne prowokował aktywność twórczą. Z nadzieją czekamy nawyniki konkursu.Konkurs w nasze szkole zorganizowały: Barbara Młyńczak, Agata Łysień i Katarzyna Dymek-Nowak

Sakrament małżeństwa w prawie kanonicznymDrukuj

  • 14 listopad 2018

2018-11-14 Sakrament małżeństwa w prawie kanonicznym

 

Dnia 14 listopada 2018 r. uczniowie klas czwartych uczestniczyli w spotkaniu z o. dr. Przemysławem Michowiczem - prawnikiem kanonistą, pracownikiem Wydziału Prawa Kanonicznego UPJPII w Krakowie. O. Przemysław przybliżył uczniom wartość sakramentu małżeństwa i jego nierozerwalności, a także zapoznał z wymogami prawnymi koniecznymi do ważnego zaistnienia tegoż sakramentu.

1,327,815 unikalne wizyty